Ana sayfa Genel Samsun’da Babalar Kep Attı

Samsun’da Babalar Kep Attı

606

Baba Destek Programına (BADEP) katılan Milli Eğitim Vakfı İlkokulu, Seyfi Demirsoy İlkokulu, Adnan Kahveci İlkokulu ve Mimar Sinan İlkokulu velileri belgelerini çocuklarının elinden büyük bir gururla aldılar.

Hayat Boyu Öğrenme ve Temel Eğitim Genel Müdürlükleri ile işbirliğinde Anne Çocuk Eğitim Vakfının Baba Destek Programı kapsamında katılım belgesi almaya hak kazanan 80 gönüllü babaya Samsun Atakum Teknik Lise Konferans salonunda törenle katılım belgelerini verildi.

Belge törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Turan Coşkun, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, Anne Çocuk Eğitim Vakfı eğitim sorumlusu Ahmet Çetin, saha sorumlusu Ethem Kalyoncu, program eğitimcileri Ekrem Gül, Deniz Göçmen, Timur Toker, İsmail Başbölük, okul müdürleri ve veliler katıldı.

498373

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Eğitim Sorumlusu Ahmet Çetin   Baba Destek Programı (BADEP) ile babalarda aile içinde çocuğunun gelişimini nasıl destekleyeceğinin cevabını bulması  babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirmesini, sağlıklı bir iletişim kurabilmesini, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmesini, şiddet içeren davranışlarını değiştirmesini hedeflendiğini ifade etti. Babanın çocuk için rol model olduğunu ve çocuğun eğitiminde anne ile birlikte özel bir öneme sahip olduğunu belirtti. Baba destek programını tamamlayan katılımcıları tebrik ederek  emeği geçenlere ve özellikle programın gerçekleştirilmesinde yakından ilgilenen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever’e ve okul müdürlerine teşekkür etti.

Çocuklarının ellerinden diplomalarını alan babalar duygulu anlar yaşadı.